Czempiń idzie w wodę, Kórnik w OSP. Te gminy również ze wsparciem z Polskiego Ładu

Kasa z Polskiego Ładu na modernizację SUW w Gorzyczkach

Gmina Czempiń, podobnie jak gmina Książ Wielkopolski, otrzymała środki z Polskiego Ładu na zdanie wodno-kanalizacyjne. W gminie realizowana będzie potężna inwestycja za kwotę ponad 4,5 mln zł. Będzie to budowa kanalizacji w Gorzycach. Teraz dodatkowo gmina otrzyma blisko 1,8 mln z Polskiego Ładu na zadanie inwestycyjne w Gorzyczkach. Tam zostanie zmodernizowana Stacja Uzdatniana Wody.

Kórnik stawia na OSP

Gmina Kórnik również nie została pominięta w rozdaniu środków. Niemała kwota, bo zamykająca się w sumie 3 mln 800 tys. zł zostanie spożytkowana z korzyścią dla miejscowej społeczności w Robakowie oraz  dla nie tak dawno powstałej Ochotniczej Straży Pożarnej w Robakowie.

Przemysław Pacholski burmistrz Kórnika
fot. Przemysław Pacholski – Burmistrz Miasta i Gminy Kórnik

Taką kwotę dofinansowania wywalczyliśmy z Programu Inwestycji Strategicznych dla gmin popegeerowskich w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Dzisiaj (15 lipca – dop. red.) podczas konferencji w Pobiedziskach otrzymałem symboliczną promesę – mówił Przemysław Pacholski, burmistrz miasta i gminy Kórnik. – Nowa remiza powstanie na styku dwóch ulic Szerokiej i Poznańskiej w Robakowie. Część funkcjonalna przeznaczona dla OSP obejmuje pomieszczenia sanitarne, szatniowe i magazynowe na parterze, a także pomieszczenia sanitarne, biuro oraz salę konferencyjną na piętrze. Przewidziany jest garaż dwustanowiskowy dla pojazdów straży pożarnej. Świetlica z zapleczem sanitarnym i magazynowym będzie na parterze. W tej części docelowo mają odbywać się wydarzenia kulturalne i edukacyjne. Z świetlicy będzie można bezpośrednio przejść na taras zewnętrzny – burmistrz opisuje nową świetlicę. Powierzchnia użytkowa całego obiektu ma wynieść ponad 430 m2.

Przetarg na tę inwestycję ma się odbyć we wrześniu. Gmina przewiduje czas realizacji zadania to 12 miesięcy do podpisania umowy z wykonawcą.