Bezpieczny dom. Bezpieczne życie. Charytatywny festyn w Radzewie

O godz. 15 w Radzewie wystartował festyn rodzinny, którego celem była pomoc dla pogorzelców z miejscowości. Lokalna społeczność po raz kolejny zdecydowała się na zorganizowanie podobnego wydarzenia specjalnie dla Malwiny i Mariusza, ich sąsiadów z ul. Pomorskiej, którym w maju spłonął dom. Poprzedni festyn charytatywny okazał się wielkim sukcesem, więc zdecydowano się powtórzyć inicjatywę.

Tym razem zabawa odbywała się pod hasłem „Bezpieczny dom. Bezpieczne życie”. Dzięki darczyńcom udało się pozyskać nagrody rzeczowe, w tym także te, które faktycznie mają wpływ na bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Bowiem oprócz telewizora czy wyśmienitego zestawy do lemoniady, w loterii fantowej do wygrania były przegląd kominiarski, gaśnice, vouchery medyczne na badania profilaktyczne czy czujniki dymu i czadu, a także centrala alarmowa.

Naturalnie również, jeśli mowa jest o bezpieczeństwie to nie może ono istnieć bez policji. Ta również obecna była w Radzewie. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kórniku znakowali rowery systemem „engrawer”.

Żaden jednak festyn nie mógłby się odbyć bez atrakcji dla najmłodszych. Tych wiec nie mogło również zabraknąć w Radzewie. Były dmuchańce, pokazy służb ratowniczych, malowanie twarzy, przejażdżki kolejką, bryczką czy strażackim żukiem. Tradycją każdego z pikników jest również wata cukrowa, której nie zabrakło także i tutaj.

Oczekiwania były wysokie, gdyż pierwszy piknik charytatywny okazał się sporym kasowym sukcesem. Zebrano podczas niego blisko 35 tys. zł.

Kórnickie Towarzystwo Pomocy Społecznej, które cały czas zbiera datki na rzecz pomocy poszkodowanej rodzinie. Wpłaty można wpłacać na konto: 50 9076 0008 2001 0007 0739 0010, a w tytule powinniśmy dać dopisek „dla pogorzelców z Radzewa Mariusza i Malwiny Nowodczyńskich”.

Jest również zorganizowana zbiórka w serwisie zrzutka.pl. Można ją znaleźć w serwisie po wpisaniu frazy: „Dla pogorzelców z Radzewa Mariusza i Malwiny”.

Jednym ze współorganizatorów wydarzenia była Agencja Ochrony Osób i Mienia LION.