Koncert „Solidarni z Ukrainą” za nami!

Koncerty rozpoczęły się punktualnie o godzinie 13:00 i trwały niecałe trzy godziny. Na scenie, zgodnie z zapowiedziami pojawili się tacy artyści jak: Barbara Szelągowicz i Michał Zator, Omir Socha, Iwona Jurga & Krople Dżdżu, Filip Sznura oraz K& Gentlemen. Wcześniej, bo od godziny 10:00 do 14:00 swoje stanowisko rozstawił ZUS, w którym urzędnicy pomagali wypełniać wnioski o 500+ dla Ukraińców. Wystarczyło, że mieli przy sobie swój PESEL, rachunek bankowy (na który mają być przelewane świadczenia), numer telefonu komórkowego i adres mailowy. Co więcej, po godzinie 12:00 do imprezy dołączył Urząd Pracy udzielając odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące możliwości podjęcia pracy przez osoby uciekające przed wojną.

Już tydzień wcześniej na rynku pojawiła się możliwość kupna pierogów ukraińskich, ciasta i barszczu ukraińskiego – sprzedaż odbywała się w sobotę i była zaplanowana w taki sposób, że stragany będą rozstawione tak długo, dopóki nie zostanie wszystko sprzedane. Wówczas, ku zaskoczeniu chętnych kupców, wszystko rozeszło się w mgnieniu oka. Tym razem, organizatorzy przygotowali więcej specjałów, jednak znów zainteresowanie przerosło najśmielsze oczekiwania. Warto dodać, że zebrane środki pieniężne z ich sprzedaży zostały w całości przekazane dla potrzebujących Ukraińców.

Niestety na kórnickich grupach w mediach społecznościowych pojawiają się wpisy mówiące o tym, że Ukraińcy nie wiedzieli, że był przygotowany taki koncert. Nie zdawali sobie sprawy, że mogą pojawić się w sobotę na rynku, by skorzystać z punktów obsługi ZUSu i PUPu. Szkoda, bo urzędnicy poświęcili swój czas, chcieli pomóc, ale… nie mieli takiej możliwości. I faktycznie – niestety tamte punkty nie były zbytnio oblegane.

Mimo to – ogromny szacunek dla gminy, że potrafiła przygotować naprawdę ciekawe wydarzenie. W przyszłości, na pewno uda się zadbać o większy rozgłos.