Zniszczony wóz strażacki w OSP Kamionki – wandale wybili szybę

W niedzielne południe OSP Kamionki poinformowała, że w samochodzie została wybita szyba. Sądząc po uszkodzeniach, ktoś uderzył lub rzucił czymś wielkości cegły. Ciężko zdzierżyć fakt, że w XXI wieku nadal znajdują się osoby, które za nic mają cudzą własność i po prostu pod wpływem impulsu (albo alkoholu) decydują się na dewastowanie okolicznych punktów. Celowo wspomnieliśmy o „okolicznych punktach”, ponieważ celem wandali były również wiaty przystankowe. Kilka z nich, wzdłuż głównej ulicy zostało zniszczonych.

Jak powiedział nam Łukasz Górski z OSP Kamionki – sprawa została zgłoszona na policję w Kórniku, która sprawdza okoliczne monitoringi i prowadzi sprawy dochodzeniowe.

Jako, że samochód był wizytówką Kamionek, w 2021 podjęto decyzję o jego renowacji. Strażacki STAR w zeszłym roku przeszedł całkowity lifting. Położono na niego nowy lakier, który z daleka odmładzał samochód o dobrych kilka lat. Prezentował się naprawdę znakomicie. Do zeszłego tygodnia.

Na szczęście, jeden z mieszkańców zdecydował się podarować szybę na wymianę, a druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej samodzielnie podejmą się wymiany. Sprawa zamknie się na tym, że OSP nie poniesie żadnych kosztów, a jedynie nakład swojej pracy na naprawę.

W przypadku samochodu dość szybko udało się naprawić szkody, jednak w przypadku przystanków już tak różowo nie będzie. Naprawa zajmie znacznie dłużej. Jako, że według synoptyków kolejne dni mają być znacznie chłodniejsze niż zeszły tydzień, poprzez głupotę kilku osób, cierpieć będą osoby regularnie korzystające z komunikacji autobusowej, ponieważ nie będą mogły schronić się przed deszczem i wiatrem podczas oczekiwania na swój autobus.