Nie było taryfy ulgowej, 24 zwycięstwo Kotwicy

W 32 kolejce spotkań o mistrzostwo IV ligi 24 już zwycięstwo w sezonie odnieśli piłkarze Kotwicy Kórnik. Wygrali w Tarnowie Podgórnym z Tarnovią 3:1.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Przed tygodniem, po zwycięstwie 3:1 nad Nielbą Wągrowiec, piłkarze Kotwicy Kórnik zapewnili sobie mistrzostwo i awans do III ligi. Trener Nawrot zapowiadał jednak, że jego zespół grać będzie do końca o pełną pulę. Słowa dotrzymał. W starciu z broniącą się przed spadkiem Tarnovią Tarnowo Podgórne taryfy ulgowej nie było. Mimo iż gospodarze potrzebują punktów, aby myśleć choćby o miejscu barażowym, to jednak w starciu z liderem musieli uznać jego wyższość.

Dobrą dyspozycję strzelecką potwierdził Patryk Uliński, który udanie zastępuje kontuzjowanego Abela Abomsę i trafia regularnie co tydzień. W 6 minucie 18-latek otworzył on wynik spotkania, a w 16 podwyższył na 2:0. Przed przerwą gospodarze odpowiedzieli kontaktową bramkę, ale to Kotwica była w tym meczu zespołem lepszym. W 78 minucie zasłużone zwycięstwo przypieczętował Filip Wełniak.

KOTWICA: Nowacki – Patalas, Jasiński, Komendziński Ceglewski (80’Loga ), Bordych (84’ Niemczyk), Rasiak (58’ Gabski), Włodarczak (78’ Korek), Piaskowski (67’ Sójka), Ulinski (72’ Smykowski), Wełniak.

Kórnicki zespół jak na mistrza przystało wypunktował kolejny zespół. 15 czerwca podejmować będzie zamykającą stawkę Pogoń Łobżenica, a ostatni mecz na boiskach IV ligi zagra tydzień później w Piaskach z Koroną, która także broni się przed spadkiem.