Kotwica na piątkę w Kępnie, awans do III ligi na wyciągnięcie ręki

W Boże Ciało rozegrano 30 kolejkę spotkań o mistrzostwo IV ligi. 22 zwycięstwo w sezonie odniosła Kotwica Kórnik, która jest coraz bliższa awansu do III ligi.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Podopieczni Tomasza Nawrota udali się do Kępna, gdzie jej rywalem była broniąca się przed spadkiem Polonia 1908 Marcinki. Mimo iż gospodarzom punkty potrzebne są jak rybie woda i można było się spodziewać, że miejscowi stawią liderowi opór, to jednak Kotwica jak przystało na faworyta i zespół, który jesienią zagra na wyższym szczeblu nie dała rywalom żadnych szans.

Losy meczu zostały rozstrzygnięte praktycznie już w pierwszej połowie. Wynik w 24 minucie otworzył Maurycy Niemczyk, a przed przerwą podwyższyli Jakub Rasiak i Radosław Jasiński. Kotwica dobiła rywali po przerwie trafieniami Niemczyka i Krzysztofa Piotrowskiego. Lider wygrał więc na wyjeździe efektownie 5:0 i umocnił się na prowadzeniu w tabeli.Na 4 kolejki przed końcem Kotwica ma już 9 punktów przewagi nad drugim Lipnem Stęszew i powoli wita się z przysłowiową gąską. Do awansu potrzebuje bowiem już tylko jednego zwycięstwa, bowiem bezpośredni bilans z Lipnem ma lepszy.

Kórnicki zespół awans do III ligi świętować będzie mógł już w najbliższą sobotę. O 13.00 przy Leśniej podejmować będzie Nielbę Wągrowiec i jeśli wygra zapewni sobie mistrzostwo IV ligi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *