Zawisza Dolsk w hicie kolejki zagra w Borku Wlkp. z Wisłą

Runda wiosenna ruszyła na dobre. W weekend czekają nas kolejne emocje. Największe zapowiadają się w sobotę w Borku Wlkp., gdzie miejscowa Wisła podejmować będzie Zawiszę Dolsk. W niedzielę pozycji lidera V ligi w starciu z Rawią Rawicz bronić będzie Warta Śrem, a rundę rewanżową w Spławiu zainauguruje KSGB Manieczki. Zapraszamy do zapowiedzi spotkań.

VW_Berdychowski_400_150(1)

WARTA ŚREM – RAVIA RAWICZ niedziela 15.00
Warta na inaugurację pokonała 3:1 Pelikana Grabów i będzie chciała pójść za ciosem. Tym razem gościć będzie Rawię Rawicz. Choć rywale zajmują w tabeli ósme miejsce, to wraz z Wartą Śrem mają najlepszą obronę w V lidze. Oba zespoły straciły bowiem do tej pory najmniej – 15 goli. W pierwszej kolejce wiosny Rawia bezbramkowo zremisowała z Orłem Mroczeń i zapewne w Śremie też będzie chciała powalczyć.

KOTWICA KÓRNIK – OSTROVIA OSTRÓW sobota 14.30
Podopieczni Tomasza Nawrota będą chcieli się zrehabilitować za wpadkę w poprzedniej kolejce, kiedy to niespodziewanie polegli w Gnieźnie 0:2 z Mieszkiem. Porażka ta kosztowała zespół stratę pozycji lidera. W sobotę wiosna zawita do Kórnika. Rywalem będzie Ostrovia, która przyjedzie w dobrych nastrojach, bo na inaugurację pokonała 4:0 LKS Gołuchów i mimo, że jest w tabeli dużo niżej (14 miejsce) to nie jest skazana na porażkę.

POLANIN STRZAŁKOWO – KŁOS ZANIEMYŚL sobota 14.00
Dyspozycja Kłosa jest zagadką nie tylko dla kibiców, ale również zapewne dla trenera Patryka Halaburdy. Jego podopieczni w okresie zimowym nie wygrali żadnego z ośmiu sparingów, a na inaugurację przegrali „u siebie” z Polonią Golina 0:3. Czy przełamią się w Strzałkowie? Polanin na własnym boisku przegrał do tej pory tylko jeden mecz.

POLONIA GOLINA – AVIA KAMIONKI sobota 15.00
Przemeblowana Avia ma ciężki początek wiosny. Na inaugurację przegrała w Kamionkach 0:1 z Meblorzem Swarzędz, a teraz ekipę Tomasza Gendery czeka wyjazd do Goliny na starcie z Polonią, która nie ukrywa, że chce walczyć o awans. Oba zespoły w tabeli dzielą zaledwie dwa punkty. Avię stać na zwycięstwo, ale pewne jest, że czeka ją ciężka przeprawa.

WISŁA BOREK WLKP. – ZAWISZA DOLSK sobota 15.00
Ciekawie zapowiada się pojedynek Wisły Borek z Zawiszą Dolsk. Gospodarze są liderem IV grupy klasy okręgowej, a Zawisza z czterema punktami straty jest trzeci. Podopieczni Macieja Fujaka będą więc mieli szansę, aby tą stratę zmniejszyć. Zadanie piekielnie trudne, bo Wisła u siebie grała trzykrotnie i ma komplet zwycięstw, a na inaugurację rozgromiła 9:1 Sokół Chwałkowo. Inna sprawa, że Zawisza ma patent na Wisłę. W poprzednim sezonie w Borku był bezbramkowy remis, a w Dolsku 2:1 dla miejscowych. Jesienią Zawisza wygrał 1:0, więc rywale będą chcieli się zrewanżować.

PATRIA BUK – POGOŃ KSIĄŻ sobota 14.00 w Puszczykowie
Oba zespoły w tabeli dzieli przepaść. Patria jest wiceliderem i ma na koncie 35 punktów, a Pogoń zamyka stawkę drużyn walczących w III grupie klasy okręgowej. Faworyt może być więc tylko jeden. Czy może jednak Pogoń stać, by powstrzymać faworyzowanych rywali? Odpowiedź poznamy w sobotę. Mecz rozegrany zostanie na sztucznym boisku w Puszczykowie.

KS PŁAWIE – KSGB MANIECZKI niedziela 11.00
W niedzielę rundę wiosenną rozpocznie „Orkan”. Trener Dawid Kaczmarek ma nie lada ból głowy, bo w drużynie „szpital” spowodowany kontuzjami. Mimo to w sparingach (nie licząc wpadki 1:18 z UKS Śrem) zespół spisywał się solidnie. W Spławiu łatwo jednak nie będzie. Oba zespoły sąsiadują w tabeli, a dzieli je zaledwie punkt. Jeśli gospodarze wygrają przeskoczą „Orkan” i wskoczą na trzecie miejsce. Piłkarze z Manieczek jadą jednak po wygraną. Jesienią był remis 1:1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *