Meblorz Swarzędz pokonany, pierwsza wygrana Kotwicy

Piłkarze Kotwicy Kórnik wygrali pierwszy sparing tej zimy. Po czterech z rzędu porażkach podopieczni Tomasza Nawrota pokonali Meblorza Swarzędz 5:3.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Początek meczu był taki, jak można było oczekiwać po starciu czwartoligowca z zespołem z V ligi. Kórnicki zespół jak na faworyta przystało dominował i swoją przewagę udokumentował trafieniami Abela Abomsy, Tymoteusza Włodarczaka i Jakuba Rasiaka. Trzybramkowa zaliczka stopniała jednak przed przerwą, bo nieoczekiwanie rywale odpowiedzieli dwoma trafieniami i złapali kontakt. W drugiej połowie Kotwica z sześciu klarownych okazji wykorzystała dwie. Podwyższyli Włodarczak i Patryk Uliński, a Meblorz trafił raz i przegrał 3:5.

– To był średni mecz w naszym wykonaniu – przyznał trener Tomasz Nawrot. – Nie ustrzegliśmy się błędów w obronie, czego dowodem trzy stracone gole, a w ofensywie skuteczność także była na mało zadowalającym poziomie – dodał.

W kórnickim zespole zagrało dwóch testowanych zawodników – bramkarz i obrońca, którzy przymierzani są do gry na wiosnę.

– Póki nie zostanie wszystko oficjalnie sfinalizowane nie będę rzucał nazwiskami – powiedział trener Nawrot. – Bramkarz na pewno do rywalizacji o miejsce między słupkami z Norbertem Łuczakiem, a obrońca grał w wyższej lidze, więc myślę, że byłby przewidziany do pierwszej jedenastki – zdradził.

Ostatnim sprawdzianem dla Kotwicy będzie wyjazdowy pojedynek z Lechią Kostrzyn, który rozegrany zostanie w sobotę o 12.00 na boisku rywala. Póki co nie wiadomo jeszcze, czy kórnicki zespół wiosnę rozpocznie pojedynkiem pucharowym z Pogonią Łobżenica, czy też zaległym meczem ligowym z Tarnovią Tarnowo Podgórne. Pewne jest, że jedno z tych spotkań odbędzie się 9 marca o 15.30 na boisku ze sztuczną trawą w Szreniawie.