Piotr Kalak odchodzi do Polonii Środa

Piotr Kalak nie zagrał w sparingu z juniorami Lecha Poznań. 26-letni obrońca skorzystał bowiem z oferty trzecioligowej Polonii Środa i wiosną spróbuje swoich sił na wyższym szczeblu.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Podopieczni Tomasza Nawrota rozegrali czwarty tej zimy mecz kontrolny i doznali czwartej porażki. Po raz drugi zespół Kotwicy sprawdził się na tle drużyny młodzieżowej z zaplecza ekstraklasy. Najpierw przegrali 1:4 z występującej w Centralnej Ligi Juniora Wartą Poznań, a teraz z innym zespołem tzw. CLJ – Lechem  Poznań. Młode nadzieje Kolejorza okazały się wyraźnie lepsze i ograły czwartoligowca 6:2. Bramki dla Kotwicy w pierwszej połowie, przegranej 2:3 zdobyli Patryk Bordych i Maurycy Niemczyk.

W sparingu zabrakło już Piotra Kalaka, który podążył drogą Huberta Świtalskiego i wiosną zagra w trzecioligowej Polonii Środa. Przypomnijmy, że wcześniej już z gry w Kotwicy zrezygnował Gerard Pińczuk, a na odejście do Warty Śrem zdecydował się Maksymilian Hyżyk. Trener Nawrot wciąż nie może liczyć na powrót na boisku Tymoteusza Gabskiego, który miał już być gotowy, a tymczasem jego rehabilitacja po kontuzji przedłuża się. Po poważniejszych kontuzjach są Dawid Urbanek, Mikołaj Panowicz i Maks Poganowski. Tak więc kadra mocno się uszczupliła i trwają poszukiwania nowych zawodników. W meczu z Lechem Poznań zagrał już jeden z testowanych piłkarzy, a szykują się dwa transfery.

W sobotę rywalem Kotwicy będzie występujący w V lidze Meblorz Swarzędz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *