Wiara Lecha lepsza w sparingu od Avii Kamionki

W pierwszym zimowym sparingu piłkarze Avii Kamionki ulegli czwartoligowej Wiarze Lecha Poznań 0:4.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Grający klasę wyżej rywal pokazał na boisku tą różnicę i był od nas jakościowo lepszy – powiedział trener Tomasz Gendera. – Przegraliśmy zasłużenie, ale wynik nie jest w tym przypadku najistotniejszy. Celem tej gry kontrolnej było przede wszystkim sprawdzenie tych zawodników, którzy przepracowali dotychczasowe dwa tygodnie. Każdy dostał szansę gry po 45 minut. Po tym sparingu mamy już wstępny pogląd których z testowanych zawodników będziemy brać pod uwagę i będziemy chcieli dalej im się przyglądać, a z których najprawdopodobniej zrezygnujemy. Mierzyliśmy się z czołowym zespołem IV ligi, a dla niektórych młodych chłopaków był to pierwszy sprawdzian na tle takiej drużyny, ale wychodzę z założenia, że jak się uczyć to od lepszych – dodał.

W pierwszej połowie sobotniego meczu Avia starała się dorównać kroku czwartoligowcom i niewiele brakowało, a pierwsza połowa zakończyłaby się bezbramkowo. W 44 minucie poznaniacy objęli jednak prowadzenie, bo problematycznym karnym. Po przerwie piłkarze Wiary Lecha byli już wyraźnie lepsi. Dołożyli trzy trafienia i wygrali pewnie 4:0.

AVIA: (I połowa): Krzyżostaniak – testowany 1, Kuberacki, testowany 2, Owczarzak, Maciejewski, Staszyński, testowany 3, Ushler, Andrzejewski, Stróżyk. (II połowa): testowany 4 – Lorek, testowany 5, Dobek, Kuza (70′ Owczarzak), Pilewski, Staszak, testowany 6, Kobielak, testowany 7, Grabowski.

Kolejnym rywalem Avii będzie Piast Kobylnica. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę na boisku w Swarzędzu.