Spotkanie z nauką! – Tym razem o rozmnażaniu drzew

Wykład pt. ,,Głód i obfitość: rozmnażanie drzew jako niestabilny fundament sieci pokarmowych” odbędzie się w czwartek, 7 grudnia. Prowadzącym będzie prof. Michał Bogdziewicz.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Biblioteka Publiczna w Kórniku wraz z Wydziałem Biologii UAM w Poznaniu serdecznie zapraszają na cyk wykładów ,,Spotkania z nauką”. Prelekcję w czwartek (7 grudnia) poprowadzi prof. Michał Bogdziewicz. Spotkanie zostało zaplanowane w Filii w Kórniku/Bninie na godz. 17:00, ale przedtem trzeba się zapisać telefonicznie.

Prelegent jest pracownikiem Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie od 2023 roku kieruje nowoutworzonym Centrum Biologii Lasu. Profesor Bogdziewicz prowadzi różne badania, m.in. w obszarze ekologii reprodukcyjnej roślin i zdolności lasów do regeneracji, a także poszukuje czynników, które wpływają na bioróżnorodność, rozkład i społeczną strukturę gatunków leśnych. Ma także parę osiągnięć na swoim naukowym koncie, m.in. w 2022 roku został laureatem Nagrody Narodowego Centrum Nauki (obszar nauki o życiu) oraz jest szefem projektu badawczego finansowanego z grantu Europejskiej Rady ds. Badań.

Podczas spotkania profesor opowie wiele o produkcji nasion przez drzewa, o zależnościach i sposobie zmieniania ich przez ocieplający się klimat. Przedsięwzięcie wspierane jest z funduszy pozyskanych w ramach VI konkursu FUND_AKCJA23, Park Naukowo-Technologiczny w Poznaniu.

źródło: Biblioteka Publiczna w Kórniku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *