Avia Kamionki gra o miejsce na podium na półmetku V ligi

W ostatniej kolejce rundy jesiennej Avia Kamionki zmierzy się na własnym boisku ze Zjednoczonymi Trzemeszno. Jeśli wygra bez względu na wyniki innych spotkań zimę spędzi na podium, co byłoby dużym sukcesem beniaminka.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Zdobyty w 17 minucie gol Dominika Andrzejewskiego zapewnił piłkarzom Avii wyjazdowe zwycięstwo nad Lechią Kostrzyn w minionej kolejce. Ten sprawił również, że podopieczni Tomasza Gendery wskoczyli na fotel lidera drugiej grupy V ligi. Byli na nim aż do minionego wtorku, kiedy to w zaległym meczu LKS Ślesin rozgromił 7:2 Kłosa Zaniemyśl i to on jest teraz na czele tabeli z przewagą dwóch punktów nad Avią. Tą może jeszcze wyprzedzić Górnik Konin, który ma aktualnie punkt mniej, ale w zanadrzu zaległy mecz z SKS Słupca (23 listopada) i trudno przypuszczać, aby jeden z kandydatów do awansu nie ograł ostatniej drużyny tabeli.

Tak więc dla ekipy z Kamionek stawką sobotniego meczu ze Zjednoczonymi Trzemeszno będzie co najmniej trzecie miejsce na półmetku rozgrywek V ligi. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12.00.

Co ciekawe, na ławce trenerskiej nie będzie mógł zasiąść Tomasz Gendera. To efekt czerwonej kartki i kary nałożonej przez Wydział Dyscypliny WZPN po meczu z LKS Ślesin. Trener Avii został odsunięty na dwa spotkania. Przypomnijmy, że Avia pokonała aktualnego lidera 2:1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *