Niezwykły wieczór z książką w Bibliotece Kórnickiej

W piątek (3 listopada), w Bibliotece Kórnickiej miała miejsce promocja książki Magdaleny Biniaś – Szkopek pt. ,,Portret kobiety skutecznej. Opowieść o Jadwidze Zamoyskiej’’. Jak przebiegło spotkanie?

VW_Berdychowski_400_150(1)

W roku 2023 upływa sto lat lat od śmierci Generałowej Jadwigi Zamoyskiej (1831-1923). Z tej okazji organizowane są różne przedsięwzięcia związane z wybitną Polką jaką była Zamoyska. Jednym z nich był wernisaż wystawy pt. ,,Portret kobiety skutecznej’’ w kórnickim zamku, który odbył się 3 lipca. 

Jadwiga Zamoyska była kobietą o tak bogatym życiorysie, że pomieściłaby kilka biografii. W swoim życiu pełniła wiele ról – żona, matka, założycielka szkoły gospodarczej dla kobiet, dyplomatka czy autorka podręczników… Wymieniać można wiele, ale to nigdy nie odda stopnia pracy i zaangażowania Jadwigi do konkretnych spraw. 

Magdalena Biniaś – Szkopek przyjęła na siebie wyzwanie napisania książki oddającej postać Generałowej i jej działań, które miały ogromny wpływ na społeczeństwo. W piątek (3 listopada) w Bibliotece Kórnickiej odbyła się promocja książki pt. ,,Portret kobiety skutecznej. Opowieść o Jadwidze Zamoyskiej’’. Na wydarzenie zapraszała Biblioteka Kórnicka PAN wraz ze Stowarzyszeniem Teatralnym Legion.

Głosu Jadwidze Zamoyskiej użyczyła Genia Michalak, a o akompaniament zadbał Bartosz Czamański. 

źródło: Biblioteka Kórnicka PAN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *