Gol Hyżyka dał Kotwicy cenne zwycięstwo nad liderującą Nielbą

Akcja rezerwowych przesądziła o wyjazdowej wygranej Kotwicy z Nielbą Wągrowiec. Była 89 minuta, kiedy Maksymilian Hyżyk zamienił na bramkę podanie Abela Abomsy. Gol ten dał zwycięstwo nad liderem i cenne trzy punkty, po których strata kórnickiej drużyny do Nielby stopniała z pięciu punktów do dwóch.

VW_Berdychowski_400_150(1)

W sobotę podopieczni Tomasza Nawrota potwierdzili na boisku w Wągrowcu, że będą się w tym sezonie liczyć w walce o awans do III ligi. Choć w Kórniku nikt głośno o tym nie mówi, to jednak poza wpadką w Jarocinie (0:5 z Jarotą) zespół prezentuje się bardzo solidnie.

O ile pierwsza połowa meczu z Nielbą była wyrównana, o tyle w drugiej warunki dyktowała już Kotwa. Do przerwy gra z obu stron była mocno zachowawcza i okazji brakowało. Oba zespoły miały po jednej, ale na wysokości zadania stanęli bramkarze. Godny odnotowania był także minimalnie niecelny strzał Patryka Bordycha.

Po zmianie stron im dalej w przysłowiowy las tym bardziej zepchnięci do głębokiej defensywy byli gospodarze z Wągrowca.

Siedzieliśmy na rywalu jak szpak na czereśni – porównał Tomasz Nawrot. – Dużo pozytywnej energii wniosły zmiany. Im bliżej było końca tym niżej bronili się gospodarze. W przekroju całego meczu zwycięstwo nam się należało. Remis byłby dla nas stratą dwóch punktów – dodał.

O zwycięstwie przesądzili rezerwowi. Abel Abomsa zaraz po wejściu mógł zdobyć gola dającego prowadzenie, ale w 89 minucie przytomnie wypatrzył Maksymiliana Hyżyka, wycofał mu piłkę, a ten przymierzy po długim narożniku nie do obrony, czym wprawił w szał radości cały zespół. Nielba nie miała nic do powiedzenia, choć w doliczonym czasie zmusiła do interwencji bramkarza Kotwicy, który nie dał się zaskoczyć po strzale z ostrego kąta.

KOTWICA: Łuczak – Patalas, Niemczyk, Kalak, Ceglewski (70’ Hyżyk), Smykowski, Korek (65’ Pińczuk), Bordych (70’ Rasiak), Włodarczak, Pietrzak (85’ Jasiński), Wełniak (60’ Abomsa).

Po 14 kolejkach Kotwica z dorobkiem 30 punktów zajmuje 4 miejsce w tabeli. Przed nią z taką samą liczbą punktów jest Huragan, o punkt więcej ma Polonia Leszno, a o dwa prowadząca Nielba Wągrowiec.

4 listopada o 13.00 Kotwica podejmować będzie Tarnovię Tarnowo Podgórne.