Pewna wygrana Kotwicy, teraz kolej na lidera z Wągrowca

W 13 kolejce IV ligi ósme zwycięstwo odnieśli piłkarze Kotwicy. Podopieczni Tomasza Nawrota pewnie pokonali ekipę z Kępna. Przed nimi teraz starcie z prowadzącą w tabeli Nielbą Wągrowiec, do której kórnicki zespół traci pięć punktów.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Rywale na sobotni pojedynek przyjechali mając do dyspozycji zaledwie 13-osobową kadrę. Od pierwszego gwizdka arbitra skupili się na tym, aby bronić dostępu do własnej bramki i nie stracić gola z nastawieniem na wywiezienie z Kórnika remisu. Plan ten skutecznie realizowali do 55 minuty. Do tego mementu dobrze się bronili, nie pozwalając Kotwicy na stworzenie sobie dogodnej okazji. Miejscowi przeważali, ale bili głową w mur. Dopiero po niespełna godzinie dośrodkowanie Ernesta Korka na bramkę dającą prowadzenie zamienił Filip Wełniak. Rywal został więc „napoczęty”. W 87 minucie zwycięstwo przypieczętował Abel Abomsa, który trafił z bliska po dośrodkowaniu Tymona Włodarczaka. W końcówce Kotwica miała jeszcze dwie świetne okazje, ale nie zdołała strzelić bramki mimo iż wychodziła w czwórkę na jednego obrońcę rywali, a na listę strzelców nie zdołał się także wpisać Piotr Kalak.

– Mecz bez większej historii – powiedział trener Tomasza Nawrot. – W pierwszej połowie biliśmy głową w mur, ale pracowaliśmy na to, aby rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść i w końcu rywale pękli. Ewidentnie przyjechali z nastawieniem na remis i przez godzinę się trzymali. Przed nami ważny mecz z Nielbą. To zawsze trudny i niewygodny rywal, ale zrobimy wszystko, aby wrócić do Kórnika z punktami – dodał.

KOTWICA: Łuczak – Niemczyk, Patalas, Kalak, Korek (63’ Rasiak), Ceglewski, Bordych (70’ Piaskowski), Hyżyk (59’ Włodarczak), Pietrzak (87’ Uliński), Smykowski (79’ Sójka), Wełniak (70’ Abomsa)..

W sobotę o 14.00 Kotwica zagra w Wągrowcu z prowadzącą w tabeli Nielbą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *