33. wernisaż w Kórnickim Centrum Rekreacji i Sportu Oaza

W holu Kórnickiego Centrum Rekreacji i Sportu Oaza otwarto wystawę prac Marii Teresy Sidor. Jakie obrazy się tam znalazły? Kim jest artystka? Odpowiadamy.

VW_Berdychowski_400_150(1)

33. wernisaż w Kórnickim Centrum Rekreacji i Sportu Oaza otworzył dyrektor Wojciech Kiełbasiewicz. Czwartek (5 października) upłynął na podziwianiu sztuki, a konkretnie – dzieł malarskich Marii Teresy Sidor.

Kim jest artystka?

Maria Teresa Sidor z wykształcenia jest matematykiem. Nie przeszkodziło jej to w odnalezieniu kolejnej pasji jaką jest malarstwo. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczęła w 2005 roku, a pięć lat później przyjęto ją do grona Związku Polskich Artystów Malarzy. Podjęła się również studiów i w 2017 roku obroniła dyplom z malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. 

Dorobek artystyczny

Artystka stworzyła wiele prac ujętych w cykle. Maria Sidor fascynuje się naturą i uwielbia malować jej bogactwo – kolorów, wzorów, nastrojów czy doznań. Przede wszystkim w obrazach umieszcza swoje odczucia, przeżycia lub myśli. Umiejętnie i kreatywnie połączyła matematykę ze sztuką. Świadczy o tym cykl ,, Energia i przemiany’’, który jest dostępny w holu na wernisażu. Malując małe kwadraty ukazała tajemnicę i zagadkę, ale również siłę wyobraźni. Kwadrat reprezentuje całość i równowagę, a w obrazach można wyczuć spokój. 

33. wernisaż w KCRiS Oaza

Po oficjalnej części wydarzenia oraz obejrzeniu niezwykłych prac Marii Teresy Sidor goście zostali zaproszeni na poczęstunek do kawiarni oraz na degustację włoskich win.

Wystawa prac będzie dostępna dla ciekawych do końca grudnia 2023 roku. Ponadto artystka bierze również udział w innych wystawach (m.in. we Wrocławiu, Krakowie czy Poznaniu), a także prowadzi warsztaty plastyczne, gdzie zdradza tajniki malarskie. 

źródło: Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu Oaza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *