Avia Kamionki znów na zwycięskiej ścieżce

Dwa nienajlepsze występy na wyjeździe, remis z Kłosem Zaniemyśl (2:2) i porażka z GKS Dopiewo (3:1) sprawiły, że Avia przystąpiła do domowej konfrontacji z Przemysławem bardzo zmotywowana.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Mecz 7. kolejki Red Box V ligi rozpoczął się dla drużyny z Kamionek bardzo dobrze. Już w 14 minucie spotkania bramkę dającą prowadzenie zdobył Szymon Ślosarz. Zespół gości w początkowych fragmentach meczu nie potrafił zagrozić bramce strzeżonej przez Jakuba Krzyżostaniaka, jednak w 24 minucie znalazł sposób, by przedrzeć się przez dobrze grającą obronę Avii i wyrównał. Taki obrót sytuacji podziałał mobilizująco na Aviatorów i już 2 minuty później za sprawą Kłosika ponownie wyszli na prowadzenie. Przed przerwą Ślosarz zdobył swojego drugiego gola w tym meczu i podwyższył wynik na 3:1.

Druga połowa to zdecydowana kontrola wydarzeń boiskowych i stwarzanie kolejnych okazji przez Avię. Skutkiem takich działań był rzut karny, którego na bramkę nie zamienił Stróżyk, ale piłkę odbitą przez bramkarza gości dobił Kołodziej. Mimo kilku klarownych sytuacji wynik nie uległ już zmianie i zwycięstwo 4:1 stało się faktem.

Avia po rozegraniu siedmiu kolejek zajmuje 4 miejsce w ligowej tabeli że stratą 5 punktów do lidera LKS Ślesin.