Kamionki z nowym wybiegiem dla psów?

W Kamionkach powstaje wybieg dla psów – miejsce, które ucieszy właścicieli czworonogów. Dziś oficjalnie podpisano umowę na wykonanie tego przedsięwzięcia.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Wybieg zostanie utworzony na terenie działki gminnej, znajdującej się w Kamionkach, na narożniku ulicy Klonowej i Kasztanowej. Inicjatorką powstania tego miejsca rekreacji dla psów jest Pani Sołtys Anetta Prętka-Kulka, która dostrzegła potrzebę stworzenia takiej przestrzeni w swojej społeczności.

Projekt wybiegu dla psów to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na miejsca, gdzie psy mogą swobodnie spędzać czas na świeżym powietrzu, bawić się z innymi psami oraz korzystać z aktywności fizycznej. Tego rodzaju udogodnienia są szczególnie istotne dla zdrowia i dobrego samopoczucia naszych czworonożnych przyjaciół. Kamionki dołączają do coraz większej liczby miejscowości, które dostrzegają tę potrzebę i inwestują w infrastrukturę dla psów.

dowiadujemy się od pomysłodawczyni..

Lokalizacja wybiegu na terenie działki gminnej to wybór trafny zarówno dla psów, jak i dla mieszkańców Kamionek. Przestrzeń ta nie tylko zapewni czworonogom swobodę ruchu i zabawę, ale także będzie stanowić miejsce spotkań dla właścicieli psów, sprzyjając wymianie doświadczeń oraz nawiązywaniu nowych znajomości. Wpłynie to pozytywnie na integrację społeczności lokalnej oraz stworzy przyjazne środowisko dla miłośników zwierząt.

Ciekawostką jest również fakt, że to właśnie w obecnej kadencji Rada Miasta i Gminy Kórnik podjęła decyzję o zniesieniu podatku od psów.

Całkowity koszt inwestycji to 194.805,41 zł, a planowany termin ukończenia to zaledwie 3 miesiące od podpisania umowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *