Robakowo i Gądki doczekają się kanalizacji

Mieszkańcy Robakowa i Gądek od lat dopominali się o rozpoczęcie prac nad skanalizowaniem miejscowości. Często zadania były wrzucane w zakres prac na konkretne lata, jednak były odkładane z uwagi na występujące niedogodności (własność działek, problemy z oczyszczalnią itd.). Jednak to przeszłość. Gmina ogłosiła, że ruszają prace projektowe nad kanalizacją sanitarną i przyłączeniami wodociągowymi dla domostw, w które czerpią wodę z ujęć wspólnych. Co to tak naprawdę oznacza dla mieszkańców?

VW_Berdychowski_400_150(1)

Aquanet na zlecenie Gminy Kórnik rozpoczął prace nad projektowaniem infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej. W ramach tej inwestycji będą projektowane przyłącza wodociągowe i przyłącza kanalizacji sanitarnej wykonane na ich koszt.

Poprzez projekt przyłączy wodociągowych należy rozumieć budowę nowych, wymianę starych na nowe, przełączenia tych wykonanych z rur PE oraz uporządkowania dotychczasowego sposobu zasilania w wodę budynków (likwidacja wspólnych przyłączy-rozdział wspólnych instalacji).

W celu usprawnienia procesu pozyskiwania zgód oraz ustaleń lokalizacji nowo projektowanych przyłączy, Biuro Projektowe PROCOROL Sp. z o.o. przeprowadzać będzie wizje lokalne z mieszkańcami. Delegowani pracownicy wyposażeni będą w imienne dokumenty dla przedmiotowego zakresu zadania. Nie zdziwmy się więc, gdy odwiedzą nas pracownicy tej firmy.

Jakie dokładnie ulice są ujęte projektem?
Gądki: ul. Dworcowa, Szkolna.


Robakowo: ul. Agrestowa, Aroniowa, Malinowa, Kolejowa, Leśna, Szeroka, Gajowa, Łączna, Kórnicka, Pocztowa, Nowina, Osiedle Tygrysie, Miła, Zagajnik, Magnoliowa, Jaśminowa, Polna, Forsycjowa, Topolowa, Przyjazna, Nowa, Ogrodowa, Podgórna, Szkolna, Krótka, Cmentarna, Gerberowa, Różana, Krokusowa, Azaliowa, Błotna, Malwowa, Szafirowa, Błękitna, Tęczowa, Kręta, Dworcowa.

Mieszkańcy objęci zakresem inwestycji otrzymają od Biura Projektowego oświadczenie oraz mapę z lokalizacją projektowanego uzbrojenia celem wyrażenia zgody na uzgodnienie lokalizacji przyłączy.

Na ten moment oficjalnie nie wiemy jeszcze jak długo potrwają prace projektowe, ani kiedy wbita zostanie przysłowiowa pierwsza łopata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *