Tour de Pologne w Kórniku: przygotujmy się na utrudnienia

Jubileuszowa edycja Tour de Pologne będzie przebiegała przez Kórnik. To dla naszego miasta spore wyróżnienie sportowe, ale również i potencjalny problem. Musimy liczyć się ze sporymi utrudnieniami na drogach.

VW_Berdychowski_400_150(1)

80 Tour de Pologne rozpocznie się w Poznaniu, gdzie wyścig powraca po 16 latach. Start etapu zaplanowano z Placu Św. Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Po przejechaniu ponad 180 kilometrów w województwie wielkopolskim, kolarze będą finiszować na torze wyścigowym Automobil Klubu w Poznaniu, gdzie przejadą jedną rundę o długości 4 km. Na trasie zaplanowano w sumie sześć premii. Trzy Premie Lotne LOTTO zlokalizowane w Suchym Lesie, Murowanej Goślinie oraz w Kostrzynie. W Suchym Lesie zawodnicy powalczą też o jedyną na tym etapie Premię Górską. Dodatkowo do zdobycia będą dwie premie specjalne: Premia Specjalna 95 lat Tour de Pologne w Pobiedziskach oraz Premia Specjalna w Środzie Wielkopolskiej.

Oficjalny zwiastun 80 Tour de Pologne

Jednak jak ma się to do naszej gminy? Na terenie gminy Kórnik przewidziano utrudnienia na trasie od Zaniemyśla do ronda na DK434.

Sam wyścig odbędzie się 29 lipca, jednak warto mieć na uwadze, że prace przygotowujące trasę do wyścigu mogą odbywać się już kilka dni wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *