Strażacy z OSP Włościejewice-Ługi i OSP Kórnik będą mieli nowe wozy

Do jednostki w Kórniku ma trafić nowy ciężki wóz bojowy (GCBA), który zastąpi pojazd tej samej klasy aktualnie znajdujący się w remizie. Z kolei ten pojazd ma trafić do innej jednostki OSP znajdującej się na terenie gminy Kórnik.

Wielkie powody do radości mają również ochotnicy z OSP Włościejewice-Ługi. Również oni będą mieli okazję do wymiany jedynego samochodu, jaki znajduje się w remizie. Stary GCBA zostanie wymieniony na nowe auto klasy GBA. Dofinansowanie zakupu pojazdy dla ksiąskiej jednostki cieszy o tyle, że ochotnicy od dobrych kilkunastu miesięcy własnym sumptem zbierali środki do wkładu własnego na potrzeby zakupu nowego auta.

Na ten moment nie wiemy, jaki los spotka obecne auto. Garaż w strażackiej remizie OSP Włościejewice-Ługi jest za mały, by pomieścić dwa samochody.

Z gmin ościennych warto również wspomnieć że nowe samochody trafią do  gostyńskich jednostek. Na dofinansowanie do zakupu samochodów pożarowych liczyć mogą jednostki OSP Borek Wlkp. (GBA), Gola (GBA) oraz Pogorzela (GCBA).