Sylwester i Nowy Rok spędzą za kratami

Raptem kilka dni potrzebowali śremscy kryminalni na wytropienie i zatrzymanie wszystkich osób zamieszanych w kradzieżą z włamaniami na terenie powiatów: śremskiego, poznańskiego oraz średzkiego.

Nasi miejscowi policjanci ujęli złodziei po tym, jak 22 grudnia zostali zawiadomieni o kradzieży z włamaniem do jednego z domów w Dąbrowie. Z domu wynieśli poroża byków jeleni, danieli, tryk muflona, TV oraz elektronarzędzia. – Policjanci z Wydziału Kryminalnego już następnego dnia zatrzymali dwóch sprawców – informuje podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP Śrem. – Okazali się nimi mieszkańcy gminy Kórnik, dwaj bracia, mający 34 i 30 lat. Podczas przeszukania terenu posesji stanowiącej miejsce zamieszkania braci, policjanci znaleźli mienie skradzione w Dąbrowie oraz szereg innych przedmiotów, jak się okazało pochodzących z kradzieży i włamań dokonanych na terenie powiatów – śremskiego, poznańskiego i średzkiego – dodaje policjantka.

Dalsza część materiału pod galerią zdjęć

Bracia-złodzieje włamali się m.in. do domku letniskowego w Lucinach, do domu w budowie w Kamionkach, do pomieszczenia gospodarczego w Radzewie, do ciągnika w Łęknie oraz dokonali kradzieży rowerów w Zaniemyślu.

Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że był jeszcze jedne złodziej. To także kórniczanin w wieku 28 lat. Ten mężczyzna został zatrzymany kilka dni później – 28 grudnia.

–  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 28-latek „towarzyszył” braciom jedynie w Dąbrowie – wyjaśnia policjantka.

Jak zaznacza policja – sprawa jest w toku i lista zarzutów może się rozszerzyć o nowe.

Złodziejskie trio zostało równo potraktowane przez sąd, który na wniosek policji oraz prokuratury zastosował wobec nich okres trzymiesięcznego aresztowania.