Nowy radiowóz w Kórniku. Gmina dała za niego ponad 80 tys. zł

30 listopada na ręce starszego aspiranta Pawła Michalskiego burmistrz Kórnika, Przemysław Pacholski, wręczył kluczyki do nowego radiowozu, który już dba o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Kórnik jak i całego powiatu poznańskiego.

Nowy radiowóz to kia sportage. To pierwsze auta trafiające na służbę, które przygotowano zgodnie z nowym wzorem oznakowania pojazdów policyjnych. Założeniem nowego malowania miała być „lepsza widoczność oraz rozpoznawalność”.

fot. Policja.pl

Policja zakupiła 78 takich pojazdów. Cena pojedynczego samochodu oznakowanego zgodnie z nowym wzorem wynosi 166 480,50 zł. Łączna wartość zamówienia na 78 szt. radiowozów wynosi 12 985 479,00 zł. Środki finansowe w wysokości 7 265 979,00 zł pochodzą z budżetu policji, a pozostałe, w wysokości 5 719 500,00 zł – pochodzą  z Funduszu Wsparcia Policji czyli od lokalnych samorządów.

Do tego jednego, który trafił do Kórnika dołożył się miejscowy samorząd, który sfinansował jego zakup w 50 procentach.

Samochody kia sportage są wyprodukowane w ramach nowej generacji modelu, wyposażone w silnik benzynowy o pojemności 1598 cm³ oraz mocy netto 110 kW. Dodatkowo pojazdy są wyposażone w manualną skrzynię biegów, czujniki i kamerę cofania, apteczkę pierwszej pomocy z rozszerzonym jej wyposażeniem, koło dojazdowe, a także system łączności radiowej dedykowany dla policji.