Zmiany duszpasterskie. Nowy wikary w Śremie

Parafianie z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa na śremskich Jezioranach mają jeszcze czas, by pożegnać się z księdzem Michałem. Ksiądz Pękal ze śremską parafią związany był od 2016 roku, kiedy to przyszedł na naszego miast z parafii pw. NMP Niepokalanie Poczętej w Sierakowie. Duchowny, będący wikariuszem w parafii, z dniem 25 sierpnia będzie pełnił posługę duszpasterską w parafii pw. św. Michała Archanioła w Poznaniu.

Miejsce księdza w Śremie nie zostanie puste. Arcybiskup wyznaczył na jego miejsce ks. Sławomira Rzepkę, dotychczasowego wikariusza parafii w Otorowie, tej samej do której przed laty trafił z Manieczek ks. proboszcz Wojciech Kryza.

Zmiany duchownych dotkną również Zaniemyśla oraz Kórnika.

W Zaniemyślu ks. Marcin Wojciechowski mianowany został wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa w Szamotułach.

Natomiast w Kórniku oraz Kórniku-Bninie doszło do następujących zmian. Ksiądz Marek Frąckowiak z pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu trafi do parafii pw. św. Wojciecha w Kórniku-Bninie, a ks. Paweł Matuszewski, dot. wikariusz parafii pw. NMP Wniebowziętej w Zbąszyniu mianowany został wikariuszem parafii pw. Wszystkich Świętych w Kórniku. Dotychczasowy wikariusz kórnickiej parafii, ks. Tomasz Tarczyński z dniem 1 sierpnia parafii został proboszczem parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Biskupicach i parafii pw. św. Michała Archanioła w Uzarzewie