Lider sypie kasą. Kto na tym skorzystał?

Książ Wielkopolski, Śrem oraz Brodnica z powiatu śremskiego, a także gminy Zaniemyśl, Czempiń oraz Kórnik otrzymały wsparcie finansowe z Lidera Zielonej Wielkopolski. Największe pieniądze otrzyma gmina Śrem. Na dwa projekty łącznie do gminy wpłynie ponad 160 tys. zł.

Śrem otrzymane środki podzieli na zadania: budowę boiska rekreacyjno-sportowego w Binkowie (etap II) oraz budowę ścieżki rekreacyjno-edukacyjnej w Psarskiem. Na to pierwsze zadanie z Lidera gmina Śrem otrzyma 80 tys. 366 zł. Na drugie natomiast będzie to kwota wyższa – 90 tys. 313 zł.

Do Książa wielkopolskiego wpłynie 127 tys. 260 zł, które wydatkowane będą na zagospodarowanie turystyczne przestrzeni przy Jeziorze Jarosławskim na terenach rekreacyjnych w Jarosławkach.

Brodnica pieniądze w kwocie 124 tys. 707 zł przeznaczy na budowę kortu tenisowego w ramach rozbudowy Brodnickiej Krainy Aktywności. Wkrótce ma zostać rozpisany przetarg na to zadanie.

Spoza powiatu śremskiego, nasi bezpośredni sąsiedzi również nie pozostali bez wsparcia z Lidera Zielonej Wielkopolski. Gmina Czempiń może liczyć na grant w wysokości 124 tys. 714 zł na budowę pola do gry w mini golfa w Borowie. W Zaniemyślu z kolei powstanie skatepark z dofinansowaniem wynoszącym 123 tys. 864 zł. Jeśli natomiast chodzi o Kórnik, to tutaj gran finansowy jest najmniejszy i wynosi niespełna 60 tys. zł. Z tych środków w Biernatkach powstanie miejsce do rekreacji nad Jeziorem Bnińskim.