Od poniedziałku nie trzeba będzie nosić maseczek. Jest jednak wyjątek!

Podjąłem decyzję o zniesieniu od 28 marca obowiązku noszenia maseczek, nie dotyczy to podmiotów leczniczych, tam nadal będzie obowiązek zakrywania twarzy. Rekomenduję jednak noszenie maseczek w miejscach dużych skupisk ludzkich – mówił Adam Niedzielski.

Dodał także, że zniesiona zostaje izolacja i kwarantanna. Pacjenci zidentyfikowani jako pozytywni, będą musieli sami się izolować w domu. Zniesione zostaną także wszystkie kwarantanny związane z wjazdem do Polski.

Z kolei Krzysztof Saczka, szef GIS zapewniał o tym, że inspekcja sanitarna będzie prowadziła wywiady epidemiologiczne. – W momencie stwierdzenia zagrożenia rozprzestrzeniania się wirusa będziemy wprowadzali narzędzie w postaci kwarantanny. Sytuacja epidemiologiczna w każdej chwili może się zmienić, dlatego inspekcja sanitarna cały czas będzie ją monitorować – wyjaśniał Saczka.

Od poniedziałku nie trzeba będzie nosić maseczek. Jest jednak wyjątek!
fot. KPRM

W czwartek, 24 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8 994 (w tym 942 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło 146 osób. W powiecie śremskim pojawiło się 13 nowych zachorowań.