Podejrzany o podwójne zabójstwo na wolności. Policja prosi o kontakt

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu opublikowała wizerunek Marcina Wolfa, 24-latka który podejrzewany jest o dokonanie podwójnego zabójstwa w Międzychodzie (pow. międzychodzki) w dniu 29 marca.

Wczoraj, 29 marca wieczorem na terenie powiatu międzychodzkiego doszło do podwójnego zabójstwa. Najpierw policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze w miejscowości Muchocin. W trakcie gaszenia ognia strażacy znaleźli zwłoki 22-letniego mężczyzny. Obrażenia na ciele wskazywały na zabójstwo. Sprawca prawdopodobnie podpalił mieszkanie, aby zatrzeć ślady. Policjanci ustalili, że 24-latek zabrał samochód należący do ofiary i uciekł z miejsca zdarzenia – podaje Iwona Liszczyńska z biura prasowego KWP w Poznaniu.

W międzyczasie do służb wpłynęło kolejne zgłoszenie o dokonaniu zabójstwa. – W mieszkaniu przy ulicy 3 Maja w Międzychodzie znaleziono zwłoki 45-letniej kobiety. Obrażenia na jej ciele również wskazywały na zabójstwo. Według ustaleń śledczych zbrodni dokonał ten sam mężczyzna. Po dokonaniu obydwu zabójstw 24-latek porzucił skradziony samochód pod Międzychodem i uciekł do lasu – dodaje policjantka.

Poszukiwania głównie skupiają się na ternie powiatu międzychodzkiego. Zaangażowane są w nie policjanci nie tylko z Międzychodu, ale również z OPP w Poznaniu. W działaniach uczestniczył również helikopter policyjny.

Policjanci nie wykluczają, że sprawca przemieścił się na teren innego powiatu, stąd apel i publikacja wizerunku podejrzanego, którym jest Marcin Wolf.

Wg nieoficjalnych informacji, mężczyzna w niedawnym czasie opuścił zakład psychiatryczny. W przeszłości był również karany i notowany.