Piłkarska runda wiosenna coraz bliżej

Obra Kościan 2:1 Warta Śrem

Nie udał się Warcie sparing z Obrą Kościan. Osłabieni brakami kadrowymi (głównie na pozycji napastnika) w siódmym meczu towarzyskim, zanotowała drugą porażkę, natomiast rywale przedłużyli swoją passę do czterech kolejnych zwycięstw.

Mimo, że był to tylko mecz sparingowy, to odczuwamy po nim ogromny niedosyt. Z przebiegu meczu najsprawiedliwszy byłby remis. Mimo porażki nie mamy się czego wstydzić.
Na tle rywala grającego od kilkunastu lat na poziomie IV ligi zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze. Na spotkanie udaliśmy się bez nominalnego napastnika. W naszych szeregach zabrakło Mateusza Pietrowskiego, Mikołaja Dorsza czy Dawida Forszpaniaka. Każdy z nich mógłby wystąpić na pozycji nr 9. Poprzez braki kadrowe zmuszeni byliśmy do eksperymentu i tak też zrobiliśmy. Wyszliśmy w totalnie nowej formacji. Na początku widoczne było, że po raz pierwszy gramy trójką z tyłu, jednak z każdą kolejną minutą wyglądaliśmy coraz lepiej tworząc sobie bardzo dobre sytuacje, w których zabrakło odrobiny szczęścia. W drugiej połowie skorygowaliśmy ustawienie i wyglądało to jeszcze lepiej. Ostatecznie Obra w końcówce wyszła z kontrą i wygrała to spotkanie. Standardowo chcę podziękować chłopakom za serducho, zdrowie i dobre podejście do tego spotkania, po którym widzę więcej plusów niż minusów
 – powiedział trener Mocek.

Pogoń Książ Wielkopolski 0:2 Helios Czempiń

W swoim piątym meczu towarzyskim, który został rozegrany na sztucznym boisku w Śremie, Pogoń poniosła kolejną porażkę. Lider A-Klasy okazał się zespołem o wiele dojrzalszym i bardziej skutecznym zespołem.

KSGB Orkan Manieczki 3:4 GKS Tarnovia II

Zawodnicy Orkana w sobotę zmierzyli się z rezerwami Tarnovii, która przygotowuje się do rozgrywek Red Box Klasy Okręgowej. W meczu z wyżej notowanym rywalem zawodnicy z Manieczek pokazali się z dobrej strony zwłaszcza w drugiej części gry. Bramki zdobyli Mateusz Grabny, Łukasz Paluszkiewicz i zawodnik testowany przez Orkan.

Amicus Mórka 2:2 Odlew Poznań

Amicus w swoim kolejnym meczu sparingowym zmierzył się z Odlewem, z którym dotychczas posiadał świetny bilans meczów: 2 mecze i 2 wygrane. Tym razem seria się zakończyła. Mecz z Odlewem zakończył się remisem 2:2, a bramki dla Mórki strzelali Jurga i Ostrowski.

Kłos Zaniemyśl 3:2 UKS Śrem

Zawodnicy Kłosa przełamali serię dwóch porażek i odnieśli zwycięstwo w meczu z UKSem Śrem. Mimo różnicy klas rozgrywkowych pomiędzy tymi dwoma zespołami, zawodnicy Kłosa dość szczęśliwie pokonali zespół ze Śremu. Mimo tej wygranej, wydaje się, że szykuje się naprawdę ciężka wiosna dla zawodników z Zaniemyśla. O ile jesienią uzbierali sporo punktów i wiosną nie powinni drżeć o utrzymanie, to jeśli nie zaczną być bardziej skuteczni pod swoją bramką i bramką rywali, to tabela będzie mogła się z ich punktu widzenia mocno spłaszczyć.

Kotwica Kórnik 4:2 Meblorz Swarzędz

Kotwica Kórnik nie zwalnia tempa. Kolejny sparing i kolejna wygrana. Tym razem na rozkładzie Kotwicy znalazł się Meblorz Swarzędz. Bramki dla Kotwicy strzelali Smykowski, Hyżyk, Rasiak i Jasiński. W Kórniku coraz głośniej mówi się o tym, że drużynę stać na awans do III ligi już w tym sezonie i pod ten cen prowadzone były przygotowania w klubie.