Dachowa. Osobowe auto wjechało pod pociąg. Dwie osoby poszkodowane

11 lutego około godziny 11.30 maszynista pociągu towarowego poinformował dyżurnego ruchu o wypadku, w jakim uczestniczył jego skład. Pociąg towarowy na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Dachowa zderzył się z samochodem osobowym. Autem podróżowały dwie osoby w wieku około 40 lat. Miały wiele szczęścia, bo z wraku auta wyszły o włąsnych siłach.

Po zderzeniu z pociągiem samochód został poważnie uszkodzony, spadł z kolejowego nasypu i zatrzymał się na dachu. Na miejsce wypadku skierowane zostały liczne wozy strażackie, karetki pogotowia oraz policja i służby związane z koleją.

Z ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem osobowym nie upewnił się, czy może bezpiecznie pokonać torowisko. Nie zauważył nadjeżdżającego pociągu i zderzył się z nim, gdy auto osobowe znajdowało się na torach.

Sobotni wypadek na tym przejeździe kolejowym nie jest pierwszym w ostatnich miesiącach. W czerwcu minionego roku w tym miejscu zginął 77-letni mężczyzna, który prowadząc auto osobowe również wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg.