Tour de Pologne z etapem przez Kórnik!

Całkiem niedawno Puszczykowo opublikowało na swoim profilu Facebookowym informację, że ich miasto znajdzie się na trasie 80. wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Przy okazji podano inne zaangażowane przy pierwszym etapie miasta i dzięki temu można nakreślić plan trasy. Znajduje się na nim Kórnik i Środa Wielkopolska.

Z oficjalnych wieści wiemy tyle, co przekazał w swoich komunikatach Lang Team:

Kolarze w 1. etapie wyścigu wystartują z terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich, pojadą w stronę Suchego Lasu, Moraska, Radojewa, Biedruska. Następnie przejadą przez Promnice, Bolechowo, by dotrzeć do Murowanej Gośliny. Dalej będzie jazda w kierunku Skoków, Wągrowca, Pobiedzisk, Miłosławia, Środy Wielkopolskiej, Kórnika, Rogalina, Mosiny, Puszczykowa, by przez Wiry wrócić do Poznania. Finisz nastąpi na torze samochodowym „Poznań”. Cały dystans będzie liczył około 240 kilometrów i będzie najdłuższym etapem 80. Tour de Pologne.

1 etap Tour de Pologne

Co ciekawe taki kształt trasy przeczy nieco słowom Czesława Langa, który jeszcze w 2019 roku podczas prezentacji trasy mówił, że „cały czas dążymy to tego, by etapy były krótsze, bardziej dynamiczne, dawały więcej emocji”.  Z drugiej jednak strony istnieje teraz duża szansa, że kolejne odcinki będą musiały być zdecydowanie krótsze. Wszystko za sprawą przepisów UCI, które stanowią, że najdłuższy etap wyścigu World Tour nie może przekroczyć 240km, a średnia ze wszystkich odcinków musi być mniejsza niż 180km. Czyli możemy spodziewać się, że odcinek na naszych okolicznych fyrtlach będzie jednym z najbardziej wymagających.

Meta całego wyścigu znajdzie się w Krakowie.

Emocje wyścigowe będą towarzyszyć nam na przełomie lipca i sierpnia, a dokładniej 29 lipca, a zakończy 4 sierpnia 2023.