Czołowe zderzenie mercedesa z BMW pod Kórnikiem

Do wypadku, bo tak zakwalifikowano zdarzenie, doszło w niedzielę 4 września około 17.30 na wysokości Kórnika na drodze krajowej numer 11. Służby zostały poinformowane o czołowym zderzeniu dwóch pojazdów osobowych oraz skutera. W wyniku zderzenia były osoby ranne.

Na miejsce skierowano liczne służby straży pożarnej oraz pogotowia i policji, które pomagały poszkodowanym w wypadku. Szczęśliwie dla uczestników żadna z osób nie była nieprzytomna. Wszyscy, w momencie dojazdu ratowników na miejsce byli przytomni. Jeden z pojazdów, skuter, znajdował się poza drogą, pozostałe biorące udział w zderzeniu znajdowały się na pasach ruchu, blokując przejazd w obu kierunkach.

Służby medyczne do szpitala zabrały cztery osoby podróżujące pojazdami, które zderzyły się na DK11. Najpoważniej ranna była pasażerka mercedesa. Jej stan na miejscu określano, jako ciężki.

Z ustaleń policji wynika, że do wypadku doprowadził kierujący mercedesem, który z nieustalonych przyczyn zaczął zjeżdżać na przeciwległy pas ruchu, na którym znajdował się kierujący skuterem oraz jadące za nim BMW. Mercedes najpierw uderzył w skuter, a następnie czołowo zderzył się z BMW.

Bliższe okoliczności niedzielnego wypadku wyjaśniają policjanci z Poznania.