Kamionki: wizyta policji w szkole z alkoholem w tle

W lesie w Kamionkach, od pewnego czasu miało dochodzić do suto zakrapianych alkoholem imprez z udziałem młodzieży szkolnej. Niestety, każde takie spotkanie kończyło się upojeniem nieletnich, a podczas jednego ze spotkań miało dojść do bójki.  Sprawę na policję zgłosił jeden z mieszkańców, którego dom znajduje się w bliskiej okolicy lasu.

Policja nie chce komentować sprawy zasłaniając się dobrem śledztwa, jednak jak wyznała podinspektor Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego wielkopolskiej policji:

Policjanci z komisariatu policji w Kórniku prowadzili swoje czynności w związku z informacją dotyczącą zachowania poza terenem szkoły grupki nieletnich. Czynności te zakończyły się przekazaniem sprawy do sądu rodzinnego.

W Polsce, picie alkoholu zabronione jest przed ukończeniem 18-stego roku życia. W tym momencie warto zastanowić się na poważnie nad warsztatami dotyczącymi przeciwdziałaniu alkoholizmowi wśród dzieci i młodzieży. Na ten moment działania takie prowadzi Sanepid, który odwiedza szkoły w ramach swoich programów edukacyjnych. Jednak może gminy powinny zainwestować spore środki w regularne działania mogące poprawić (co by nie mówić) bezpieczeństwo uczniów w tym temacie? Edukacja, pokazanie konsekwencji, zaproponowanie innych rozwiązań na pojawiające się problemy. To powinny być jedne z priorytetów włodarzy na rok 2022.