Strona główna Na górę

Kiedy Kórnicka Karta Mieszkańca?

Obecnie na tereny gminy sprowadza się coraz więcej nowych rodzin, które traktują gminę jako szybki punkt wypadowy do Poznania, gdzie pracują, czy się uczą. Bardzo często nie są zameldowani w gminie, przez co traci ona znaczne wpływy z podatków, które mogłyby być odprowadzane na jej terenie. Tak jak w przypadku sieci handlowych, które poprzez pozyskanie danych osobowych od swoich klientów oferują rabaty na swoje usługi, tak samo gmina chce zachęcić do meldunku, by móc otrzymać kartę uprawniającą do zniżek na ofertę kulturalno- sportową.

Głównymi celami karty mają być między innymi: wzmocnienie poczucia tożsamości lokalnej mieszkańców, poprawa warunków i jakości życia mieszkańców poprzez ułatwienie im dostępu m.in. do dóbr kultury, sportu i rekreacji, promocja gminy jako miejsca atrakcyjnego do osiedlania się.

Dodatkowo zachęcenie zarówno mieszkańców, jak i osób spoza gminy do meldowania się w Kórniku i płacenia tu podatków, rozwój gminy.

Pionierem w tym temacie jest radny Adam Zydroń (PiS), który wnioskował do burmistrza Pacholskiego właśnie o utworzenie KKM jako element polityki społecznej i promocyjnej gminy. Z pisma otrzymanego z urzędu miasta, możemy się dowiedzieć, że projekt zostanie wdrożony najwcześniej w drugiej połowie 2022 roku.

Mieszkańcy gminy, niejako mają już możliwość otrzymywania rabatów ze względu na miejsce zamieszkania – mowa tu między innymi o Arboretum. O ile stali bywalcy ogrodów na pewno wiedzą, że wstęp na teren parku po okazaniu specjalnej Karty Wstępu Mieszkańca jest darmowy. Jednak z uwagi na to, że do gminy licznie przeprowadzają się nowe osoby, warto o tym przypominać.

Więcej znajdziesz w czwartkowym e-wydaniu!

Zamów dostęp do cyfrowego wydania już teraz!

%d bloggers like this: