Strona główna Na górę

Od 1 lutego można składać wnioski o 500+

– Wnioski o świadczenie 500+ do ZUS można złożyć tylko drogą elektroniczną przez Internet, na przykład poprzez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną i portal Empatia. Środki z programu będą wypłacane tylko bezgotówkowo na wskazany przez wnioskodawcę numer rachunku bankowego – informuje Marlena Nowicka rzeczniczka wielkopolskiego oddziału ZUS.

Od wtorku, 1 lutego ZUS rozpocznie przyjmowanie wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na nowy okres świadczeniowy 2022/2023, tj. okres, który będzie trwał od 1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r.

Aby uzyskać prawo do świadczenia wychowawczego wniosek należy złożyć do ZUS wyłącznie przez Internet za pośrednictwem jednego z trzech kanałów:

  • platformę PUE ZUS
  • portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie empatia.mpips.gov.pl
  • bankowość elektroniczną

Przypomnijmy, że w ramach programu 500+, rodzinom z dziećmi na utrzymaniu, przysługuje świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na dziecko w wieku do ukończenia 18 roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.

Prawo do świadczenia wychowawczego jest ustalane na roczny okres świadczeniowy trwający od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego.

%d bloggers like this: