Strona główna Na górę

Wraca zdalne nauczanie

We wtorek, 25 stycznia, dwa dni przed wprowadzeniem zmian, minister edukacji i nauki poinformował o przywróceniu nauki zdalnej. Dla kogo?

– Od czwartku, 27 stycznia do 27 lutego br. wszyscy uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych będą mieli zajęcia w formie zdalnej. Przedszkolaki i uczniowie klas 1- 4 szkół podstawowych będą kontynuowali kształcenie w trybie stacjonarnym – poinformował Przemysław Czarnek.

Wyjaśnijmy zatem, że uczniowie (od 5 klasy wzwyż) z Wielkopolski przejdą na zdalne nauczanie od poniedziałku, 31 stycznia. Wówczas bowiem kończą się ich ferie.

MEiN tłumaczy, że decyzja o ograniczeniu nauki stacjonarnej jest wynikiem alarmujących danych epidemiologicznych. – Rośnie liczba chorych na koronawirusa. I to jest powód, dla którego musimy ograniczać naukę stacjonarną – tłumaczył we wtorek Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Z informacji przekazanych przez MEiN wynika, że dyrektorzy szkół specjalnych będą sami decydowali o formie prowadzenia zajęć w placówkach. Utrzymana zostanie również praktyczna nauka zawodu. – Będzie także możliwość konsultacji indywidualnych i grupowych dla uczniów zdających w tym roku egzaminy ósmoklasisty i maturalny. Bursy szkolne będą otwarte – zapewniał szef resortu edukacji.

Jesteśmy pełni nadziei, że z końcem lutego, czyli wraz zakończeniem ferii, wszyscy spokojnie wrócimy do nauki stacjonarnej, bo – jak przewidujemy – ten szczyt piątej fali będzie przypadał za dwa, trzy tygodnie – mówił podczas konferencji szef MEiN

Szczegółowe zasady mają zostać określone w rozporządzeniu, które minister edukacji i nauki podpisze w środę, 26 stycznia.

%d bloggers like this: